. Çok Görüntülenen Ürünler

. Firma Arama

PROJENİN ARKASINDAYIZ
PROJENİN ARKASINDAYIZ
Tarih: 28.7.2017 17:05:23/ 322okunma / 0yorum

PROJENİN ARKASINDAYIZ
Yerli otomobil Fabrikasının İnegöl´de kurulması ile ilgili İTSO´nun yürüttüğü çalışma hakkında açıklamalarda bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, "İnşallah bunu başarırız, üretiriz. Bu konuda Mobilyacılar Odası olarak projenin arkasındayız, destekliyoruz" dedi.


TSO´nun hazırladığı öneri ile yerli otomobilin üretimi için İkinci Organize Sanayi Bölgesi´nde yer gösterilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Özcan Ayhan, İnegöl´ün sanayi kenti olduğunu ve otomotiv sektörünün de İnegöl´e değer katacağını ifade etti.


ÜRETİMİN İNEGÖL´DE YAPILMASI MUTLU EDER

Başkan Özcan Ayhan, yerli otomobil üretiminin İnegöl´de yapılması durumunda çok mutlu olacaklarını belirterek, "Yılların tecrübesi Metin ağabeyimiz isabetli bir karar vermiş. İnegöl´de yerli otomobilin üretilmesi ilklerin şehrine yeni bir ilk katar diye düşünüyorum. Gerçekten de hem İnegöl´e değer kadar hem de İnegöl´ün bir sanayi şehri olmasında çok önemli bir adım olur. Türkiye´de birçok il talip oldu yerli otomobil üretimi konusunda ama Metin ağabey önce davranarak, yer göstermiştir. Bizde mobilyacılar olarak seviniriz. İnşallah yerli otomobilimiz böyle bir karar doğrultusunda, İnegöl´de gösterilen yeni Organize Sanayimizde yön bulur. Bizlerde mutlu olur, seviniriz. Çünkü bu büyük bir sanayi hamlesi demektir. Bu projenin yanında olur ve gurur duyarız" dedi.

MADEM SANAYİ ŞEHRİYİZ OTOMOTİV DE OLUR

Bazı mobilyacıların bu konuda daha temkinli yaklaştığı iddialarının sorulması üzerine Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, "Ben öyle düşünmüyorum. Çünkü biz madem bir sanayi şehriysek, mobilya da olacak, tekstil de olacak, gıda da olacak ve otomotiv de olacak. Otomotiv yan sanayi zaten Bursa´da çok gelişmiş düzeyde. Tofaş ve Renault olarak iki büyük firma var. Bunların yanında, İnegöl´de tamamen yerli otomobil üretilirse, biz çok çok memnun olur. Çünkü tamamen yerli. Biliyorsunuz bunun ilk denemesi Cumhuriyet´in ilk yıllarında oldu. O günlerde rafa kaldırıldı. İnşallah bunu başarırız, üretiriz. Bu konuda Mobilyacılar Odası olarak projenin arkasındayız, destekliyoruz" şeklinde cevap verdi.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PROJENİN ARKASINDAYIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *

. Üye Girişi

Kullanıcı adı :
Şifre :

. Vitrin Ürünler